Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 14.10.2018

W piątek 12 października, w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. Uroczystość zgromadziła całą społeczność uczniowską, pracowników naszej szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości.

Po rozpoczęciu apelu oraz przywitaniu zgromadzonych, na scenę wkroczyli uczniowie klasy pierwszej. Zaprezentowali oni krótki program artystyczny, a następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Odbyło się również pasowanie pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Otrzymali oni z tej okazji pamiątkowe identyfikatory i dyplomy.

Chwilę później wystąpił przed zgromadzonych nowo wybrany Samorząd Uczniowski, który również  przystąpił do ślubowania. Następnie dyrektor szkoły, pan Jacek Szewczyk, a także nauczyciel wychowania fizycznego, pan Radosław Czerwiński, wręczyli uczniom dyplomy i pamiątkowe statuetki za dokonania sportowe.

Dyrektor złożył również podziękowania za pracę przewodniczącej Rady Rodziców, pani Milenie Rzeczkowskiej. Przewodnicząca ze swojej strony podziękowała dyrektorowi oraz panu Andrzejowi Karaszewskiemu, który zawsze chętnie poświęca swój czas wolny na organizację wycieczek rowerowych uczniom naszej szkoły.

Kolejną częścią uroczystego apelu był program artystyczny, przygotowany przez panią Iwonę Wojciechowską i uczniów klasy II SP. Maluchy swój program zaprezentowały profesjonalnie, rozbawiając swoimi scenkami z życia szkoły całą zgromadzoną publiczność.

Następnie głos zabrał pan dyrektor, który dziękując nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za ich całoroczny trud i zaangażowanie w życie szkoły, wręczył przyznane przez siebie nagrody. Wręczone zostały również nagrody dla pracowników, świętujących jubileusz pracy zawodowej. Był to ostatni akcent uroczystości, po którym prowadzący apel zakończyli go i pożegnali wszystkich zgromadzonych.

Zdjęcia w naszej Galerii.

Tomasz Mikołajczyk

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 45

W poprzednim tygodniu: 95

W tym miesiącu: 273

W poprzednim miesiącu: 1003

Wszystkich: 13011