Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POR. T. JANECZKO W SYPNIEWIE

Utworzono dnia 03.06.2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pracownicy naszej szkoły zapewnili uczniom całą masę atrakcji, zapewniając ogromną radość, wiele pozytywnych emocji i uśmiechu oraz sprawiając, że był to dzień niezapomniany.

Każdy z wychowawców postarał się, aby jego klasa spędziła ten radosny czas w jak najlepszej atmosferze. W dniu tym nie odbywały się lekcje; zamiast tego postawiono nacisk na to, aby Dzień Dziecka łączył w sobie przyjemne z pożytecznym.

Uroczyste, a jednocześnie radosne chwile, rozpoczęły się od wręczenia nagród za konkursy, przeprowadzone w ostatnich miesiącach. Na sali gimnastycznej uczniowie otrzymali najpierw nagrody i honorowe dyplomy za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym „Szlakiem umocnień i fortyfikacji Wału Pomorskiego” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie. Przypomnijmy, że z uczniów naszej szkoły wyróżnienie w tym konkursie otrzymali Przemysław Koguciuk (klasa III), Olaf Rzeczkowski (klasa IV) oraz Zuzanna Burdelak (klasa V). Za udział w konkursie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy.

Następnie wręczone zostały nagrody za konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział. Zwycięzcami konkursu byli:

W kategorii klas I – III:

  1. miejsce: Adam Grabski (klasa I)
  2. miejsce: Amelia Pilarska (klasa II
  3. Jakub Czekała (klasa II)

Wyróżnienie otrzymał Cezary Klasen (klasa III).

W kategorii klas IV – VIII:

  1. miejsce: Sylwia Szydziak (klasa V)
  2. Anna Burdelak (klasa VII)
  3. Bartłomiej Pietrzak (klasa IV)

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Łapucha (klasa VI), Michał Róg (klasa V), Nikola Twardowska (klasa IV).

Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy, przeprowadzony przez strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Strażacy omawiali, w jaki sposób należy się zachować w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie człowieka. Zaprezentowali poprawne przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz defibrylacji. Uczniowie chętnie zadawali pytania i brali udział w pokazie.

Nasi strażacy przeprowadzili pokaz również dla uczniów klas I – III, prezentując także możliwości sprzętu strażackiego. Pojawienie się wozu strażackiego wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci.

Po zakończeniu pokazu uczniowie spędzali czas ze swoimi wychowawcami. W „małej szkole” przy aktywnej pomocy rodziców odbywały się gry i zabawy, grill oraz wspólne tworzenie plakatu i dekorowanie rysunkami terenu przed budynkiem.

Starsze klasy spędzały ten dzień na wycieczkach, wspólnym organizowaniu grilla, ognisk, jedzeniu pizzy, grach i zabawach sportowych.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców Dzień Dziecka w naszej szkole, poprzez połączenie aktywnego wypoczynku i przyjemnego spędzania dnia wolnego od zajęć, będzie z całą pewnością mile wspominany przez wszystkich.

Specjalne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która ufundowała poczęstunek dla klas IV – VIII oraz firmie „Płoty Drewniane” Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Paweł Dudek, która ufundowała prowiant i tort dla klas I – III.

Zdjęcia w naszej Galerii.

Samorząd Uczniowski

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 132

W poprzednim tygodniu: 209

W tym miesiącu: 767

W poprzednim miesiącu: 816

Wszystkich: 6335