PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

Aktualności

Program Czyste powietrze

Utworzono: 25.04.2024

Grupa 5-6 latków z naszego przedszkola przystąpiła do udziału w programie antynikotynowym ,,Czyste powietrze wokół nas”.  

Projekt „Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Utworzono: 25.04.2024

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do udziału w projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?". Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Czyste Powietrze Wokół Nas - program edukacyjny dla przedszkolaków

Utworzono: 30.10.2022

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

Mamo, Tato- do Wy na to?

Utworzono: 30.10.2022

Cel ogólny Programu:

Zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów dzieci 5-6 letnich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.

Bieg po zdrowie- program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Utworzono: 30.10.2022

„Bieg po zdrowie” to  program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

Utworzono: 30.10.2022

Gdy ktoś się zrani lub skaleczy sięga do apteczki pierwszej pomocy medycznej, by szybko opatrywać rany, zaklejać plastrem zadrapania lub podać leki uśmierzające ból. A co się dzieje, jeśli mamy do czynienia ze zranieniem emocjonalnym?