Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie

Produkujemy dobro - jak to się zaczęło?

Utworzono dnia 09.03.2021

W roku szkolnym 2015/2016 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie pod opieką pani Barbary Nowak i Doroty Wnuk zapoczątkował charytatywną akcję pod nazwą „Produkujemy dobro”. W 2018 roku do naszej drużyny dołączył pan Tomasz Mikołajczyk. Podejmując się tego wyzwania zdecydowaliśmy, że naszym celem jest zaangażowanie społeczności szkolnej i lokalnej w pomoc potrzebującym. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, przy nieodzownym wsparciu dyrektora naszej szkoły - pana Jacka Szewczyka, nauczycieli oraz Rady Rodziców, wykazali się ogromną empatią i zaangażowaniem w niesieniu pomocy innym.

Podczas trwania naszej „produkcji dobra” wpłynęliśmy na poprawę jakości życia chorych dzieci, osób starszych oraz zwierząt. Współpracowaliśmy z różnego rodzaju fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami dobroczynnymi, domami dziecka, towarzystwami oraz schroniskami, między innymi: Fundacją Złotowianka, Fundacją „Światło” w Toruniu, Stowarzyszeniem „Uśmiech” w Wałczu, Domem Dziecka w Jastrowiu, TOZ-em w Pile, PannaKota w Złotowie, Schroniskiem dla zwierząt w Złotowie. Prowadziliśmy akcję zbierania odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z domu dziecka prowadzonego przez Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Jastrowiu. Braliśmy udział w akcjach charytatywnych takich jak np.: Szlachetna Paczka, Góra Grosza, WOŚP, UNICEF - Paczka Bez Pudła. Pomogliśmy choremu chłopcu z Austrii w realizacji jego marzenia o zdobyciu Rekordu Guinnessa, tworząc najdłuższy łańcuch listów solidarnościowych. Organizowaliśmy zbiórki karmy dla zwierząt  oraz materiałów do budowy domków dla wolno żyjących kotów.

Na  szczególną uwagę zasługuje „Zakręcona akcja” – zbieranie nakrętek dla chorego chłopca, która stała się już naszą szkolną wieloletnią tradycją. Przez te wszystkie lata udało nam się zebrać morze zakrętek. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wspierać rodziców Wiktorka w tak niezmiernie trudnej walce o jego zdrowie. Otrzymując podziękowanie za naszą pracę, zawsze jesteśmy niezmiernie wzruszeni, że przyczyniamy się do możliwości skorzystania przez chłopca z kosztownego turnusu rehabilitacyjnego.

Mamy nadzieję, że pomimo obecnej sytuacji pandemicznej związanej z Covid -19 w dalszym ciągu będziemy mogli kontynuować naszą misję. Pragniemy też, aby specjalne serce na nakrętki zostało umieszczone przed naszą szkołą, dzięki czemu nasza pomoc będzie jeszcze skuteczniejsza.

Jesteśmy dumni z uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. To wasz entuzjazm i wrażliwość na drugiego człowieka sprawiają, że Szkołę Podstawową im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie można nazwać FABRYKĄ DOBRA!

Dziękujemy za Wasze wielkie serducha!

Pamiętaj! Podziel się dobrem, a ono do Ciebie powróci!

Barbara Nowak

Dorota Wnuk

Tomasz Mikołajczyk

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 199

W tym miesiącu: 499

W poprzednim miesiącu: 929

Wszystkich: 35309